Rehepapi Imbi ja Ärni Eesti Rahva Muuseumis. Silmad tuleb lahti hoida, teistmoodi vaene inimene ei saa!

Siret Saar, koguhoidja

078774_erm_fk_2644_7920Foto: Viktor Salmre 1970. ERM Fk 2644:7920

Armas vanapaar Imbi ja Ärni on ka ERMi uutele näitustele jõudnud ning korduvalt väisanud nii „Kohtumisi“ kui ka „Uurali kaja“. Näitustel ei ole kõik asjad klaasi ja luku taga, ühte-teist saab katsuda. Aga mõni asi on nii armas, et see võetakse kaasa – nii on Karjala saunast kadunud seep. Seep ei ole idamaine maiustus, isegi siis, kui ta on roosilõhnaline. Karjalased pesevad ennast seebiga. Kui te selle siiski ära sõite, siis katsuge palju higistada, siis pole mitu head laupäeva tarvis saunas käia. Hoiab leili kokku.

bv0016Foto: Berta Vosman

bv0006Foto: Berta Vosman

Korraga kõike kaasa võtta ei saa, seega nutikad peidavad ja matavad asju kindlatesse kohtadesse. Pikka aega jantis keskkonnanäituse kuraator näitusel oleva kuivatatud kalaga. See kadus iga nädal. Ja kuraator ostis iga nädal uue kala. Paar päeva tagasi selgus, et kalad on lihtsalt pisut kõrvale toimetatud ja seal on neid juba kenake hunnik. Salavarukoht või nii. Ärge järele tulge, kalad on sealt nüüdseks kõrvaldatud.

One thought on “Rehepapi Imbi ja Ärni Eesti Rahva Muuseumis. Silmad tuleb lahti hoida, teistmoodi vaene inimene ei saa!

  1. Nojah…. Fotol – ja mitte eriti vanal – on konkreetsed inimesed. Esmapilgul sellised tavalised maainimesed, kes päevast päeva tööd teinud. Neil on arvatavasti ka lapsed ja lapselapsed…. Milles need süüdi on!?

Lisa kommentaar