Polükroomse ehisseina konserveerimine

Eve Keedus, ERMi konserveerimisosakonna juhataja. Ülevaade põhineb konservaator Egle Mikko magistritööl. Konserveerimistöödel olid praktika raames abiks mitmed Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengid. Meisterpuunikerdaja Joachim Armbrustile omistatud altaripealse ehisseina enam kui kolm aastat väldanud konserveerimine on lõppenud. Seina nikerdajast ja sellest, kuidas see muuseumisse jõudis, saab pikemalt lugeda 10. oktoobril ilmunud blogiloos „Ühe altari muuseumisse sattumise lugu……

Silvia Leitu rahvariideainelised akvarellid

Reet Mark, ERMi kuraator. ERMis saab alates 21. jaanuarist vaadata rahvariideid akvarellimaalidel! See väike näitus on tore näide sellest, kuidas miski võib sündida äkki ja mitmest õnnelikust juhusest. Kunsti- ja rahvatantsu(riide)huviline Krõõt Kilvet oli juba mõnda aega kogunud pagulaskunstnik Silvia Leitu loodud akvarelle, kus kujutatakse rahvarõivas tüdrukuid. Tal tuli sellest juttu meie teaduri Kristel Rattusega.…

ERMi arhiiv esitleb: etnograafiliste jooniste kogu ja kunstnik Lembit Lepp

Ülevaate annab Tiina Tael, peaarhivaar.   Eesti Rahva Muuseumi etnograafiliste jooniste kogus (EJ) on 23 795 joonislehte. Valisin kogu tutvustamiseks muuseumi kauaaegse kunstniku Lembit Lepa joonised. Lembit Lepp sündis 17. jaanuaril 1931 Võrumaal Laheda vallas Mustajõe külas. Ta käis Põlgaste koolis ja seejärel läks Võru keskkooli. Koolipoisina võttis ta osa koolinoorte salajase Noorte Kuperjanovlaste Organisatsiooni…

Katrin Sipelgas

Muinasjutt – näituseks vormunud idee – minu alateadvuse keel

Katrin Sipelgas, filmikunstnik ning näituse „Elas kord …“ idee ja kujunduse autor. Võib-olla algas kõik juba lapsepõlvest. Ideeseemne tulevaseks näituseks võis panna minusse idanema vanavanaema, keda me vanavanaks kutsusime. Kui olin Tartus Soinaste tänaval tema juures, vestis ta mulle igal õhtul muinasjutte. Lõpuks jäigi ta mu elus ainsaks inimeseks, kes üldse peast jutustas. Repertuaar polnud lai:…